Új bort űj tömlőbe

Mit mond a biblia az újszövetségben a pénzügyekről?

Új bort űj tömlőbe

És senki sem tölté az új bort ó tömlõkbe; mert különben az új bor megszakasztja a tömlõket, és a bor kiömöl, és a tömlõk is elvesznek. Hanem az új bort új tömlõkbe kell tölteni, és mind a kettõ megmarad.Luk_5:37- 38

Új helyzet van, új helyzetre pedig új válaszok kellenek.

A törvény alatt a tized

Mindnyájan pedig, a kik hivének, együtt valának, és mindenük köz vala;  És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, a mint kinek-kinek szüksége vala.

És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.Dícsérve az Istent, és az egész nép elõtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja vala a gyülekezetet az idvezülõkkel. Act 2:44 -47

Mal 3:10  Hozzátok be a tizedet mind az én tárházamba, hogy legyen ennivaló az én házamban, és ezzel próbáljatok meg engem, azt mondja a Seregeknek Ura, ha nem nyitom meg néktek az egek csatornáit, és ha nem árasztok reátok áldást bõségesen.

Mal 3:11  És megdorgálom érettetek a kártevõt, és nem veszti el földetek gyümölcsét, és nem lesz a szõlõtök meddõ a mezõn, azt mondja a Seregeknek Ura.

A teljes tanítás itt meghallgatható

Szilvási László

2019.06.16.