Ima és Böjt: 3. hét

HÁLAADÁSSAL ÉS BŰNBÁNATTAL MEGYÜNK A MINDENHATÓ

ISTENÜNKHÖZ, A MENNYEI ATYÁHOZ

(NEMZETI SZINTEN!)

• A Mennyei Atya akarataként felismert kéréseinket visszük Jézus nevében Őelé.

Mát.7,8 „Mert aki kér, az mind kap, aki keres, az talál, és a zörgetőnek megnyittatik.”

Ján.16,24 „Kérjetek az Atyától a nevemben s megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen.”

Zsolt 2,8 „Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.”

• Megáldjuk a vezetőinket, döntéshozókat, városainkat, falvainkat és a határon belül és határon túl is a magyar népet.

Péld.11,11 Az igazak áldása által gyarapodik (épül) a város, (nemzet) az istentelenek szája pedig romlására van annak.

Ezék.37,4 „Akkor ezt mondta nekem: Prófétálj e csontokról! Mondd nekik: Ti száraz csontok, halljátok az Úr Beszédét!”

Ezék.37,9 „Prófétálj a Szellemnek, emberfia, prófétálj és mondd a Szellemnek: Így szól az én Uram, az Úr: A négy égtáj felől

jöjj elő Szellem, és lehelj ezekbe a megölettekbe, hogy életre keljenek!”

Mát.21,21 „Jézus így válaszolt nekik: Bizony, mondom nektek, ha van hitetek, és nem kételkedtek, nemcsak a fügefával

tehetitek meg ezt, hanem ha ennek a hegynek azt mondjátok: Emelkedj fel, és vesd magad a tengerbe! – az is meglesz.”

• Megkötözzük szellemben mindazt, amiket negatív, ördögi dolognak látunk nemzeti szinten – a társadalom minden

területén. Lehetőség szerint imacsoportokban gondoljátok át és készítsetek róla egy listát, hogy következetesen, a Szent

Szellem vezetésével tudjatok haladni az imában.

“Bizony, mondom nektek: amit megköttök a Földön, kötve lesz a Mennyben is, amit pedig feloldotok a Földön, oldva lesz a Mennyben is. Bizony, mondom nektek azt is, ha közületek ketten egyetértenek a Földön mindabban, amit kérnek, azt

mind megadja nekik az Én Mennyei Atyám. Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az Én nevemben: ott vagyok közöttük.” (Mát.18,18-19)

Megkötözzük a paráznaság, homoszexualitás szellemeit; a válásokat, a Mammon erejét, a korrupciót és a varázslást a nemzetünkben. A társadalom különböző területeit ugyanígy átgondoljuk, és átimádkozzuk (a kormányzás; az egészségügy; a törvényhozás és igazságszolgáltatás; média és szórakozás területe; oktatás területe; család; gazdaság)

• Megoldjuk, felszabadítjuk mindazt amik szükségesek gyülekezeti, hálózati, felekezeti és egyetemes eklézsia szintű elhívásunk beteljesítéséhez.

Megoldjuk, felszabadítjuk a növekedést, prosperálást gazdasági, erkölcsi, oktatás, sport, média területein és felszabadítjuk az Isten utáni, Isten Beszéde utáni vágyat és szomjúságot, az ébredés szellemét.

Megoldjuk és felszabadítjuk Isten Beszédének erejét, a Szent Szellem munkáját és a növekedést minden területen!

• Kihirdetjük a gyülekezetünk, a hálózatok, a felekezetek, az egyetemes Eklézsia fölött, az országunk és egész nemzetünk fölött a Szent Szellem által felismert és megértett Isteni terveket, célokat, ígéreteket.

„Mikor pedig látta a sokaságot, könyörületességre indult rajtuk…” Atyám, kérem a Te könyörületességedet, tölts be azzal kérlek, hogy tudjak megindulni a körülöttem lévők iránt és együttérző szívvel szolgálni feléjük. Add belém kérlek, a Te szeretetedet az emberek felé, hogy a Te szeretetedből tegyek mindent, amit teszek. Köszönöm, hogy a Te „…jóságod és kegyelmed követnek engem…”. Köszönöm, hogy mindent ingyen kaptam Tőled, sáfárságra adtad azt, és mindenem a Tiéd.

Így én is tudok ingyen, szeretetből adni a szükségben lévőknek. Kérem Atyám, a Te látásodat, kend meg kérlek a szemeimet,

hogy lássam a körülöttem lévő embereket a Te szemeiddel. Köszönöm Jézus Krisztus, hogy rajtam keresztül cselekszel ma itt a Földön, a környezetemben, és hogy megtehetem mindazt, amit Te akarsz tenni, köszönöm, hogy használsz engem az emberek életében. Köszönöm, hogy hirdethetem az Evangéliumot és megoszthatom másokkal az Örömhírt!’

IMA: Tölts naponta időt imában a Máté 6,9-13 alapján – minden naphoz készítettünk egy-egy ima-útmutatást, amit szintén használhatsz:

1. NAP ISTEN JÓ

Olvasásra: Máté 9:1-36 (különösen a 35-38 versek); Zsoltár 100.

1. NAP ISTEN JÓAKARATÚ, KÖNYÖRÜLETES

Olvasásra: 1.Korinthus 13:1-13; Zsoltár 23.

1. NAP ISTEN HATALMAS

Olvasásra: Zsoltárok 139:1-24; Jeremiás 2:17

1. NAP A MI ISTENÜNK KŐSZIKLA

Olvasásra: Máté 19:16-30; Márk 1:40-45; 2.Mózes 17:1-7

3.Hét: ÁTADOM MAGAM

1. NAP ISTENNEK FONTOSAK A RÉSZLETEK

Olvasásra: Máté 25:31-46; Zsoltár 139; Máté 10:30

1. NAP ISTEN NAGYOBB ÉS HATALMASABB!

Olvasásra: Máté 28:16-20; 1.János 4:1-21 (különösen a 4. vers)

1. NAP A MI ISTENÜNK A SAROKKŐ

Olvasásra: Filippi 4:4-13; 1.Thessz.5:16-18; Efezus 2:19-22