Ima és böjt 2. HÉT

2. HÉT: IMÁK AZ EGYHÁZÉRT, A GYÜLEKEZETEINKÉRT

• Mennyei Atya akarataként felismert kéréseinket visszük Jézus nevében Őelé.
Mát.7,8 „Mert aki kér, az mind kap, aki keres, az talál, és a zörgetőnek megnyittatik.” Ján.16,24
Kérjetek (az Atyától az én nevemben) és megkapjátok, hogy a ti örömötök teljes legyen.”
Zsolt 2,8Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.”
• Megkötözzük szellemben mindazt, amiket negatív, ördögi dolognak látunk akár gyülekezeti,
hálózati, felekezeti és egyetemes eklézsia szinten. Lehetőség szerint imacsoportokban gondoljátok át és készítsetek róla egy listát, hogy következetesen, a Szent Szellem vezetésével tudjatok haladni az imában.
“Bizony, mondom nektek: amit megköttök a Földön, kötve lesz a Mennyben is, amit pedig feloldotok a Földön, oldva lesz a Mennyben is. Bizony, mondom nektek azt is, ha közületek ketten egyetértenek a Földön mindabban, amit kérnek, azt mind megadja nekik az Én Mennyei Atyám. Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az Én nevemben: ott vagyok közöttük.”
(Mát.18,18-19)
• Megkötözzük a paráznaság szellemét, az erkölcsi bűnök mögötti szellemi erőket, a Mammon befolyását, a varázslást, a növekedést gátló erőket.
• Megoldjuk, felszabadítjuk mindazt, amik szükségesek gyülekezeti, hálózati, felekezeti és egyetemes eklézsia szintű elhívásunk beteljesítéséhez.
• Megoldjuk és felszabadítjuk Isten Beszédének erejét, a Szent Szellem munkáját és a növekedést minden területen!
• Kihirdetjük a gyülekezetünk, a hálózatok, a felekezetek, az egyetemes eklézsia fölött a Szent Szellem által felismert és megértett Isteni terveket, célokat, ígéreteket.
• Megáldjuk a vezetőket, a gyülekezeteket, a hálózatokat, a felekezeteket, az egyetemes eklézsiát.
IMA: „Felépítem az Én Egyházamat…” Az Ő Egyházának vagyok a része. „… és uralma növekedésének nem lesz vége …” Az Ő Egyháza átível korokon, kultúrákon, az egész bolygón,
mégis személyes és közvetlen. Ez az én családom. Az Ő Testének része, tagja vagyok; egyedi és különleges, de nem független a Test többi tagjától. Megteszem a részem, aktívan odaszánom
magam, az ajándékaimat a közösségem javára. Imádkozom a vezetőkért, szolgálókért, hogy Isten Beszéde mint életet adó kenyér továbbra is hadd szóljon rajtuk keresztül és Isten formáló, alakító,
élet-megváltoztató ereje kísérje azt. Uram a Te Beszédeddel legyen tele a gyülekezetem és az  egész Egyház! Mennyei Atyám, kérem a Te kegyelmedet, hogy tudjam szeretni a testvéreimet, de
ne csak őket, hanem a gyülekezetem határain túl is minden embert. Te magad vagy a szeretet, és mivel Te előbb szerettél, ez számomra is lehetséges.
Adj kegyelmet, hogy az én beszédem tiszta legyen, ami a számból kijön, és legyen a Te dicsőségedre és a hallgatóknak épülésére.”
Tölts naponta időt imában a Máté 6:9-13 alapján – minden naphoz készítettünk egy-egy imaútmutatást,
amit szintén használhatsz:

8. NAP ISTEN ERŐTELJES
Olvasásra: Máté 16:5-28; 1.Krónikák 29:11-12; Lukács 4:18
9. NAP ISTEN AZ EGYETLEN, AKI MEGŐRIZ, Ő AZ ÉN OLTALMAM
Olvasásra: 1.Korinthus 12:21-31; Zakariás 3:17
10. NAP ISTEN A MI SEGÍTSÉGÜNK!
Olvasásra: Máté 6:5-18; Ézsaiás 41:10; Zsoltár 121.
11. NAP ISTEN MINDENT ÚJJÁ TESZ
Olvasásra: 1.Sámuel 3; Jel.21. rész (különösen az 5. vers)
12. NAP ISTEN MINDIG JELEN VAN, MOST VAN
Olvasásra: János 13:1-38 (35. vers); Zsolt.46:1-11 (különösen az 1. vers)
13. NAP ISTEN AZ EGYETLEN, AKI LÁT ENGEM!
Olvasásra: Efezus 4:1-32 (különösen a 29. vers); 1.Mózes 16:1-16
14. NAP ISTEN MEGBOCSÁT